Karácsonyig minden péntek Brown Friday!

Karácsonyig minden péntek Brown Friday!

Nagy Zsófia Módosítva: 2020.12.11 14:00

A Prima Medica EgészségHálózat és páciensei ismét a ferencesekkel együtt segítenek a rászorulóknak.
 

Idén is jut segítség a nélkülözőknek

A tavalyi sikeres együttműködés után a Dermatica, a Prima Medica Egészséghálózat tagjaként idén is csatlakozik a Ferences Alapítvány Brown Friday nevű kezdeményezéséhez, amely az ünnepvárás idején a szegényekhez való odafordulás fontosságára hívja fel a figyelmet. A „brown” a ferencesek barna rendi ruhájára utal, és a „friday” pedig a Black Friday fricskájaként éppen arra szeretne rámutatni, hogy a nagy karácsonyi vásárlási lázban forduljunk egy kicsit a valóban rászorulók felé. Ugyanis a meleg étel, sőt a mindennapi étel nem mindenki számára természetes.
A Ferences Alapítvány ezért hirdette meg az Egytál – Melegétel rászorulóknak névre hallgató kampányt, amelynek célja, hogy kis összegű adományokat összegyűjtve karácsonykor ünnepi ebédre, vacsorára hívhassák meg a leginkább rászoruló embereket, amelyet a ferences testvérekkel közösen fogyaszthatnak el. 

Hogyan segít a Prima Medica Egészséghálózat?

A Dermatica mindig is fontosnak tartotta a társadalmi felelősségvállalást, legyen szó egészségkommunikációról vagy az Allergiamentes Életért Alapítvány tevékenységéről. Ezúttal – ahogyan tavaly is - a Brown Friday, a ferencesek kezdeményezése volt az a hívás, amelyre reagálva csatlakozunk az adventi gyűjtéshez. Ha decemberben érkezik vizsgálatra vagy kezelésre a Dermaticába, Ön is hozzájárulhat a jótékonysági akcióhoz.
Karácsonyig a Dermatica és minden Prima Medica EgészségHálózat tag

  • minden pénteki vizit díjából 1000 Ft-ot felajánl a Ferences Alapítványnak,
  • rendelőiben kihelyezett gyűjtőurnáival a páciensei számára is lehetővé teszi az adakozást.

A Dermatica vezetői és munkatársai abban bíznak, hogy ezzel a gesztussal valódi értékekben gazdagabbá tehetik az adventet.

Tegyük meg együtt, tegyük meg egymásért!

Téma szakértői

Nagy Zsófia

Nagy Zsófia

vezető asszisztens
Horváth-Nagy Anett

Horváth-Nagy Anett

egészségügyi asszisztens
Hauser Péterné Gyöngyi

Hauser Péterné Gyöngyi

egészségügyi asszisztens

Kapcsolódó oldalak

Hírek

Mikor kell eltávolítani a bőrkinövést?

Mikor kell eltávolítani a bőrkinövést?

A bőrkinövések, például fibrómák, szemölcsök többsége jóindulatú, és nem igényel orvosi beavatkozást, hacsak nem esztétikailag zavaróak vagy elhelyezkedésük miatt gyakran megsérülnek. Azonban van néhány eset, amikor mindenképpen ajánlott bőrgyógyásszal megvizsgáltatni és eltávolíttatni őket. Dr. Medgyesy Gábor, a Dermatica – Prima Medica sebésze ez utóbbiakról beszélt és az eltávolítás lehetőségeit ismertette.

További részletek
Belobbant a pikkelysömör? A tünetcsökkentés mellett a fenntartó kezelés is fontos

Belobbant a pikkelysömör? A tünetcsökkentés mellett a fenntartó kezelés is fontos

Akik pikkelysömörrel élnek, biztosan tapasztalták már, hogy hosszabb-rövidebb tünetmentes időszak után a betegség képes belobbanni és nagyon megnehezíteni a mindennapokat. A fellángolásnak számos triggere lehet, a hideg időjárástól bizonyos gyógyszerekig és nem ritkán a stresszes élethelyzetekig. Dr. Brezán Edina, a Dermatica – Prima Medica bőrgyógyásza éppen ezért arra hívta fel az érintettek figyelmét, hogy bár a tünetcsökkentés elengedhetetlen, a psoriasis fenntartó kezelése is sokat számít a jó állapot megőrzéséhez.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Munkatársaink

Dr. Brezán Edina
Dr. Brezán Edina Bőrgyógyász - kozmetológus
Dr. Karászi Viktória
Dr. Karászi Viktória bőrgyógyász, nemigyógyász szakorvos
Dr. Vincze Ildikó
Dr. Vincze Ildikó bőrgyógyász, kozmetológus
Peterman Krisztina
Peterman Krisztina kozmetikőr, kozmetikus mester, szépség terapeuta
Dr. Szántó Hajnalka
Dr. Szántó Hajnalka bőrgyógyász, allergológus és klinikai immunológus
dr. Medgyesy Gábor
dr. Medgyesy Gábor sebész

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK