Zsíros bőr? Így ápolja nyáron!

Zsíros bőr? Így ápolja nyáron!

Peterman Krisztina Módosítva: 2019.04.16 11:22

A zsíros bőr gyakran együtt jár tágabb pórusokkal is, ugyanakkor talán kevésbé ráncosodik. Peterman Krisztinának, a Dermatica kozmetikus mesterének, gyógykozmetikusának tanácsait követve pedig a zsíros bőr is jól karbantartható, a problémái kezelhetők.

A lényeg az egyensúly

- A zsíros bőr ápolásának kulcsa, hogy megtaláljuk az egyensúlyt: nem szabad, hogy túl zsíros legyen, ugyanakkor a megfelelő természetes bőrbarriert, lipidköpenyt is fenn kell tartani. Természetesen érdemes azt is kideríteni, miért vált zsírossá, olajossá a felület, esetleg genetikailag ilyen, a hormonváltozások eredményezték ezt a hatást, esetleg a stressz vagy helytelen étrend áll a háttérben. Ha – akár góckutatás segítségével - megvan a forrás, ami nem minden esetben könnyen beazonosítható, annak kezelésével is foglalkozni kell a probléma megoldásához. Mindesetre a páciensek maguk is sokat tehetnek a zsíros bőr ápolásáért, bizonyos esetekben pedig szükséges szakember bevonása is – hangsúlyozza a kozmetikus.

A kozmetikus legjobb tanácsai

1. Minden reggel, este és mozgás után is mossunk arcot! A mosás viszont ne jelentsen dörzsölést, különösen ne túl gyakori radírozást, ami irritálhatja a bőrt és ront a megjelenésén.
2. Válasszunk „oil-free” vagy „noncomedogenic” megjelölésű bőrápoló és smink termékeket! Ezek a készítmények nem fogják eltömíteni a pórusokat és kisebb eséllyel okoznak aknét. Keressük a vizes bázisú készítményeket.
3. Használjunk gyengéd, finom arclemosót! Sok zsíros bőrű ember azt hiszi, minél erősebb, durvább arclemosót használ, annál jobban ki tudja szárítani a bőrét. Ezzel szemben az erősebb termékek irritálják a bőrt és fokozott faggyútermelésre késztetik. Ugyanez igaz az olajos és alkoholos bázisú tisztítószerekre is.
4. Hidratáljunk minden nap! Gyakori félreértés, hogy a zsíros bőr nem igényel hidratálást, holott ez nem igaz. A vízhiányosság ugyanis nem egy bőrtípus, hanem a bőr állapota, amely minden bőrtípusnál (zsíros, száraz, normál) előfordulhat.
5. Fontos a napvédő termékek használata, de ahhoz, hogy megelőzhető legyen a pattanások kialakulása, érdemes elkerülni az illatosított készítményeket és cink oxid vagy titanium dioxid tartalmú terméket választani.
6. Soha feküdjünk le anélkül, hogy lemosnánk a sminket.
7. Próbáljuk ki a mattító (blotting) papírt! Ezeket a papírocskákat gyengéden az arc zsíros területeire kell nyomni, így néhány másodperc alatt felszívja a felesleges zsírréteget. Fontos, hogy ne dörzsölgessük végig az arcot, mert így csak szétkenjük a felszívott olajos filmréteget.
8. Ne nyúlkáljunk az arcunkhoz! A babrálással csak még több piszkot, faggyút, baktériumot juttatunk a kezünkről az arcunkra. Ha lemosásról, ápolásról van szó, mindenképpen mossunk kezet előtte.

Professzionálisan is lehet segíteni

zsíros bőr kozmetikus- A napfény jót tehet a zsíros bőrnek, de sokszor ennél komolyabb segítségre van szükség. Kitágult pórusok, aknés hegek, fokozott faggyútermelés esetében a speciális kozmetikai kezelések hozhatnak jó eredményt. Ilyenkor természetesen nem egy kezeléstől kell „csodát várni”, érdemes kúrában gondolkozni az eredményekhez – ismerteti Peterman Krisztina, a Dermatica kozmetikus mestere, gyógykozmetikusa. - Első lépés a már kialakult gyulladások, pattanások kezeléséhez a bőr tisztítása, a mitesszerek eltávolítása. Ha ez megtörtént, választhatunk az egyes célzott kezelések közül. Nagyon jól beválhat az ózonkezelés, amely baktériumölő és mély fertőtlenítő hatása miatt kiválóan alkalmas a pattanásos bőr, tág pórusú arcbőr, seborrhoeás bőr kezelésére. Az aknelámpa is hasznos lehet, hiszen ennek kék és piros színű fénysugarai az UV-fény tartományán kívül esnek, így bőrkárosodás veszélye nélkül, biztonsággal alkalmazhatóak. Az aknelámpának is több változata létezik; vizsgálatok alapján a legjobb hatás eléréséhez fontos, hogy a lámpa működése közben mindkét fénytípus érje az arcot, vagy a kezelni kívánt testrészt. A hatás ugyanis csak így lehet teljes: a piros a gyulladást csökkenti, az új sejtek növekedését serkenti, a kék pedig a baktériumok elpusztításáért felel. A fényhiányosabb hónapokban pedig a zsíros bőrön is segíthet a mélyhámlasztás, amely természetes úton avatkozik be a bőr és a kötőszövet struktúrájába. Az intenzíven bemasszírozott hatóanyagok hatására az anyagcsere-, és regeneráló folyamatok felgyorsulnak, aktivizálódnak. A vérkeringés javul, és ezáltal az oxigén-, valamint tápanyag ellátás is megsokszorozódik. A 28 napos természetes bőrmegújulási ciklus így sokkal hamarabb, mindössze 3-5 nap alatt megy végbe.

 

Forrás: Dermatica (www.dermatica.hu)

Téma szakértője

  • Peterman Krisztina

  • Szakterületek:
    • kozmetikőr, kozmetikus mester, szépség terapeuta
  • Specialitások:
    • problémás / érzékeny bőr hatékony kezelése
    • pattanásos bőr hatékony kezelése
    • régi pattanásnyomok eltüntetése
    • bőratkás bőr kozmetikai kezelése
    • rozáceás bőr kozmetikai kezelése
    • ráncos-, száraz bőr kezelése

     

    Vélemények munkatársunkról »

     

    Helyszín:  

    1015 Budapest, Ostrom utca 16. (a Széll Kálmán térnél)

     

    Rendelés típusa:

    • Személyes konzultáció

     

    Bejelentkezés telefonon: +36 20 209 9939

Orvos válaszol

Kedves Szakértő,

Szeretnék tanácsot kérni, hogy mivel tehetném a gyantázást kevésbé fájdalmassá? Időpontom van kozmetikushoz, de eddig mindig borotváltam a lábszáramat és azt olvastam, hogy a hosszabb ideig borotvált bőrfelületen fájdalmasabb a gyantázás. Eléggé tartok tőle, mert a fájdalomtűrő küszöböm alacsony és nem akarok nyüszíteni a kezelés alatt. Utána olvastam, hogy mit tehetnék, de amit az egyik helyen javasolnak, azt a másik helyen már nagyon ellenzik, ezért kicsit összezavarodtam. Érzéstelenítő krém használhat esetleg? Vagy előtte egy langyos fürdő, hogy a pórusaim kitáguljanak?
Mit tehetek a kezelés után, hogy a bőröm gyorsabban regenerálódjon, főleg akkor, ha esetleg a hámréteg is sérül közben?

Köszönettel: Orsi

Peterman Krisztina
Peterman Krisztina kozmetikus
Kedves Érdeklődő,
Először is elnézést kérek a megkésett válaszért..
A lábszárgyanta nem fáj annyira, hogy nyüszíteni kéne. A helyi érzéstelenítő egy kis tubus 10.000 Ft és plusz 20 perc. Szerintem felesleges. Nem szükséges félned. A kozmetikusod fog használni biztos előkezelőt és utókezelőt is. Ő fogja tudni mi való a bőrre ilyenkor. Te csak növeszd meg minimum fél cm-re a szőrt, hogy bele tudjon ragadni a gyantába.
Manapság már vannak multiflex típusú gyanták amivel jelentősen csökken a fájdalom az érintett felületen. Valamint nem okoznak hámhiányt még akkor sem, ha 2x3x vissza kell kenni a gyantát a megerősödött szőrszálakra. Kb. 3 alkalom gyantázás után pedig vissza gyengülnek a szálak ha nem fogsz közben borotválni.
A gyors regenerációért alkalmazhatsz otthon regeneráló krémeket, olajokat,testápolókat,zseléket,tejeket. Meglehetősen széles a paletta.
Mindenesetre aznap és másnap ne napoztasd, szoliztasd a frissen gyantázott területet, mert nem használna.

Szép és selymes lábakat :))
kozmetikus Kriszti

Kapcsolódó oldalak

Páciensek mondták

Kiváló szakember

Krisztit tanuló kora óta ismerem. Nagyon kedves , aranyos, megbízható, kiváló szakember. Örülök, hogy egymásra találtunk.

További vélemények

Hírek

Összefügg a magas tesztoszteronszint a hajhullással?

Összefügg a magas tesztoszteronszint a hajhullással?

A magas tesztoszteronszint nem feltétlenül okoz hajhullást, de bizonyos esetekben mégis ez a hormon lehet a hajvesztés hátterében.  Az összefüggésekről, a férfias és nőies típusú kopaszodásról és a kezelés lehetőségeiről dr. Brezán Edina, a Dermatica bőrgyógyásza, kozmetológus beszélt.

További részletek

A rosszindulatú bőrgyógyászati elváltozások differenciáldiagnosztikája - összefoglaló

Nemrégiben lezajlott az elsősorban bőrgyógyászok számára ajánlott szakmai nap, amelyben fontos, aktuális, és talán kevésbé közismert információkról is hallhattak az érdeklődők. Az alábbiakban a magas szakmai színvonalú esemény rövid összefoglalója olvasható.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Munkatársaink

Dr. Brezán Edina
Dr. Brezán Edina Bőrgyógyász - kozmetológus
Dr. Karászi Viktória
Dr. Karászi Viktória bőrgyógyász, nemigyógyász szakorvos
Dr. Vincze Ildikó
Dr. Vincze Ildikó bőrgyógyász, kozmetológus
Peterman Krisztina
Peterman Krisztina kozmetikőr, kozmetikus mester, szépség terapeuta
Dr. Szántó Hajnalka
Dr. Szántó Hajnalka bőrgyógyász, allergológus és klinikai immunológus
dr. Medgyesy Gábor
dr. Medgyesy Gábor sebész
dr. Csapó Zsolt PhD
dr. Csapó Zsolt PhD sebész

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK