Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő!

A szemem körül ekcéma alakult ki, a felső szemhéjam és a szemem alatti rész is erősen vörös volt és nagyon száraz. Elidel krémet kaptam rá az orvostól, ami valóban segít, gyógyítja a bőröm (10 napig kell használnom, most tartok az időszak felénél), viszont az ekcáma miatt nagyon megráncosodott a szemem környéke. Ezek a ráncok el fognak tűnni a kezelés végével vagy együtt kell már élnem velük? Azért zavar igazán, mert 27 éves vagyok és eddig viszonylag sima bőröm volt és most néhány nap alatt éveket öregedtem.

Köszönettel,
Borbála
2018.09.27
Tisztelt Kiss Borbála,

A leírás alapján a szemek körül ekcéma alakult ki. Az ekcéma javulásával a bőr ráncosodása is csökkenni fog.

Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus
2018.09.27
Tisztelt Bőrgyógyász!

A felsőtestemen kb. 3 hete piros, (1-2 cm átmérőjű) hámló foltok jelentek meg, melyek enyhén viszketnek. A háziorvosom Pimafucort kenőcsöt írt fel rá, azt mondta, hogy valószínűleg gombás fertőzést, amit valahol egy strandon kaphattam el. Mivel a foltok száma megduplázódott, ezért egy héttel később Nizoral sampont írt fel rá és beutalt a bőrgyógyászatra. A sampontól sem változott a helyzet, sőt napról napra egyre több folt jön ki rajtam, főleg a hajlatokban és a mellkasomon. A bőrgyógyászatra két hét múlva kaptam időpontot, de attól félek, hogy addigra sokkal több folt jelenik meg és még nehezebb lesz a kezelés.

Ön milyen kezelést javasolna, illetve biztos, hogy gombás fertőzésről van szó?

Válaszát előre is köszönöm.

Üdvözlettel:
Ádám
2018.09.27

Tisztelt Ádám,

A diagnózis felállításához mindenképpen szükséges a beteg vizsgálata, enélkül sajnos kezelést sem tudok javasolni.

Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőgyógyász, allergológus

2018.09.27
Tisztelt Bőrgyógyászat!

28 éves nő vagyok, soha nem volt pattanásos az arcbőröm sem más testrészem tinézser koromban sem volt jellemző. Azonban hónapok óta vörös, gyulladt pattanásszerű kiütéseim vannak a hátamon, mellkasomon és most már a nyakamon is megjelent. Nincs fehér tetejük, csomós, piros foltok sűrűn. Ha megpróbálom kinyomni borzalmasan fáj, kis genny kijön belőle, inkább vér majd vizes válladék. Lassan gyógyul, nem múlik el nyomtalanul. Nem viszket egyáltalán. Esztétikailag zavar. A patikában vény nélkül kapható többféle kenőccsel próbálkoztam már hatástalanul.

Okozhatja allergia? Kiütésnek tekinthető? Bőrgyógyász vagy kozmetikus szakembert kell felkeresnem?

Megtisztelő válaszukat várom!

Üdvözlettel:
Éva
2018.07.13
Tisztelt Éva,

Felnőtt korban is előfordul, hogy pattanások jelentkeznek az állon, a dekoltázson, vagy a hát felső harmadában. Ez akkor is kialakulhat, ha serdülőkorban egyáltalán nem volt pattanásos a bőre.

A betegség oka a faggyúmirigyek kóros túlműködése. Bizonyos provokáló betegségek tovább ronthatják a tüneteket, pl: hormonális változások (terhesség, nemi hormonok változása, pajzsmirigy betegség), lactose intolerancia, stb. Ezek kivizsgálása javasolt.

Tüneti kezelése a serdülőkori pattanásos bőr kezelésével megegyezik. Enyhe formában hámlasztó hatású krémek használata javasolt, illetve antibiotikum tartalmú rázókeverékek a mindennapi ápolásra. Súlyosabb esetben gyógyszeres kezelést javasolhat a kezelőorvosa.
Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus

2018.07.13
Kedves dr úr/nő Az egyik kérdésem a következő lenne kismamaként ellenanyagot vettek észre szervezetembe leletem hepatitis b pizitivitás szerepel a vércsoportom 0 rh (D) pozitív a kérésem a lenne hogy biztosan fertőzött vagyok e vagy van ra esély hogy téves ? A második kérdésem párom egy hónapja szed roacuttan gyógyszert e gyógyszer szedése miatt mennie kell vérvizsgálatra hogy megtudják a roaccutan miként hat a májára ill veséjére. a gyógyszert továbbá úgy írják fel ha a máját nem károsítja . a kérésem ha a hepatitis befolyásolja majd neki a vérképet ? és lehetséges hogy a hapatitis miatt nem irják fel neki továbbá a roaccutant ? Válaszát előre is köszönöm,további szép napot ! Üdvözlettel Kata
2018.07.13
Tisztelt Kata,

Hepatitis B: amennyiben kapott korábban Hepatitis B védőoltást, akkor a pozitív eredmény a védőoltást jelezheti. Ha nem kapott védőoltást, akkor fertőzésre utalhat. Az eredménnyel jelentkezzen háziorvosánál, akivel a további teendőket megbeszéli.

Roaccutan: az izotretinoin hatóanyagú gyógyszerek (pl. Roaccutan) ismert mellékhatása, hogy vérkép eltérést, vagy májenzim emelkedést okozhatnak. Ezt a gyógyszer elkezdése után 1 hónappal a kezelőorvosa laborvizsgálattal ellenőrzi. Ha nincs eltérés a laboreredményben, szedheti tovább a gyógyszert. Ha a kezelőorvosa eltérést talál, akkor előfordul, hogy nem szedheti tovább az adott gyógyszert.

Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus

2018.07.13
Tisztelt Doktornő/Úr!

Az alábbi problémával kapcsolatban szeretném a segítségét/véleményét kérni:
78 éves nagymamámnak május 15-én combnyaktörése volt, megműtötték, egy hetet töltött kórházban, azóta otthon ápoljuk. Felkelni sajnos még nem tud csak segítséggel, szinte egész nap fekszik, pelenkázni kell. Sajnos orvoshoz vinni nem tudjuk jelen állapotában, a bőrgyógyászok pedig nem jönnek ki, hogy otthon megnézzék.
A hasa alatt területen (ahol a hasa rálóg az alatta lévő bőrre) több sötét, anyajegyszerű, dorozmás felületű képződmény van, a középen lévő a legnagyobb, kb 2-3 centis. Mama elmondása szerint régóta ott vannak, soha nem volt velük probléma.
Néhány napja vettük észre, hogy a has alatti terület, ahol ezek a képződmények vannak (mely egész nap pelenkában van), nagyon csúnyán ki van pirosodva, váladékozik, kellemetlen szaga van és tegnap este már viszketett is. Este leragasztottam gézlappal, ma reggelre szebbnek tűnt, nem váladékozott, kevésbé volt piros, a gézlapon nem látszott semmi.
Kérem szíveskedjen segíteni, véleményt mondani mi lehet ez és mit tehetünk vele? Talán valami gomba lehet ebben a melegben a folyamatos pelenka miatt? Nem merem bekenni semmivel, nehogy rosszat tegyek vele.
Válaszát előre is köszönöm!
2018.07.13
Tisztel Katalin!

A hajlatban észlelt növedékek valószínűleg jóindulatú, hámeredetű képletek.
Javasolt hígított Betadine oldatos lemosás, majd Nizoral krém használata a hajlatba napi 2x.

Üdvözlettel:
Dr Vincze Ildikó
Bőrgyógyász-kozmetológus szakorvos

2018.07.13
Üdvözlöm. A problémám a következő. Másfél hete észrevettem ,hogy a hasam alján lévő anyajegyet eldörzsölte a nadrág szíj. Voltam borgyógyásznál írtak krémet és azt mondták ki kel venni. Sebészeten egy hónap múlva kaptam időpontot kivételre. Nehezen gyógyul mivel rossz helyen van. Kérdésem az lenne nem e sok az idő még kiveszik ugyanis fekete sebes a anyajegy teteje. Válaszát előre is köszönöm.
2018.03.07
Tisztelt Kemény Kornél,

Csak az eltávolítást javasló bőrgyógyásznak áll módjában azt eldönteni, hogy ez az idő mennyire sok.

Üdvözlettel:Budaházi Kata
2018.03.07
Üdvözlöm !

Lányom tojásfehérjére allergiás , sebes pattanás jelenik meg a bal arcán . A tejfehérjére is allergiás ami hasmenés és hasgörcs tüneteket produkál . A tej allergiát nagyon szépen betartja , de a tojást rendszeresen figyelmen kívül hagyja , mert ugye bár nem fáj . Kérdésem , hogy mennyire ártalmas a szervezetre a tojás fogyasztása arra allergiás embereknél . Hogyan tudom rávenni , hogy mellőzze .
Köszönöm válaszát : Balogh Zsuzsa
2018.03.07
Tisztelt Balogh Zsuzsanna,
Az autoimmun betegségeket ,mint az allergia, legtöbbször nagyon nehéz beazonosítani, hogy milyen jellegű autoimmun folyamat zajlik a szervezetben, hiszen a tünetek szerteágazóak és nem specifikusak. Az autoimmun betegségek számos testi szövetben megjelenhetnek a pajzsmirigytől kezdve a bőrön, az idegrendszeren át akár az agyszövetig, gyakorlatilag bármelyik szövetben.

Attól függően, hogy melyik szerv érintett és milyen fokú az autoimmun szöveti károsodás, az orvosi diagnózis szakorvos által állítható fel, de sajnos rendszerint már csak a szöveti károsodás későbbi fázisában. Ezért fontos, hogy a gyanús tünetek megjelenésénél időben tudjunk lépni, mielőtt az autoimmun folyamat visszafordíthatatlan szöveti károsodásokat okozna.
A kialakulóban lévő autoimmun betegségeket tehát nagyon nehéz, és sokszor nem is lehet egy jól körülhatárolt kategóriaként definiálni. Inkább egy spektrumként tudjuk meghatározni ezt az állapotot, amelyben az egyik végén vannak azok, akiknek diagnosztizált autoimmun betegségük van és krónikusan betegek. A másik végén pedig azok, akiknél csak kevés gyulladásos tünet jelentkezik, de már rajta vannak az úgynevezett ’autoimmun spektrumon’. Egy funkcionális egészségfejlesztésben jártas szakember, részletes kérdőívek segítségével fel tudja mérni, hogy a gyanús tünetekkel jelentkező illető vajon rajta van-e ezen a spektrumon, és ha igen, akkor még idejében meg tudja tenni a szükséges javaslatokat a tünetek visszafordítása, és a szöveti károsodások elkerülése érdekében.
Javasoljuk az orvos által előírt diéta betartását. Amennyiben ez nem sikerül, javasoljuk a szakember újboli felkeresését.
üdvözlette: Budaházi Kata
Nagy Zsófia
Nagy Zsófia asszisztens
2018.03.07
Üdvözlöm!
A problèmám a következő; nèhány hónapja súlyos csalánkiütèsem volt,az arcomon is. 3 hónapig tartott,a vèrnyomáscsökkentőm okozta. Ezidő alatt többfèle krèmet kaptam,gyulladáscsökkentő,bőrnyugtató hatásúakat. A kiütèsek elmúltak,gyógyszerváltás törtènt. Azóta viszont egyre több fehèr mitteszer jelenik meg az arcomon,legtöbb az orrom mellett,az államon illetve a halántèkomon. Használok tonizálót,arcradírt,tisztító maszkot illetve hidratáló krèmzselèt is,a tisztító termèkekből teafa olajat tartalmazót. Szeretnèm megkèrdezni hogy mit lehet tenni a mitteszerek ellen? köszönettel; Szilvia
2018.02.14
Tisztelt Bende-Trapp Szilvia,

A leírás alapján gyógyszerérzékenység alakult ki a vérnyomáscsökkentőre. Ez okozhat csalánkiütést vagy apró miteszereket, bőrszínű kiütéseket is. Amennyiben a gyógyszer provokálta, akkor a gyógyszer leállítása után 4-6 héttel elmúlnak ezek a tünetek. A leírt arcradír és tisztító kezelések megfelelőek.
Ha nem múlnak el, akkor további kivizsgálás javasolt a kiváltó ok meghatározásához.

Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus
Nagy Zsófia
Nagy Zsófia asszisztens
2018.02.14
Tisztelt Doktornő/Úr
Azzal kapcscsoltatosan keresem meg Önt mert hiperhidrózistól szenvedek. Tenyerem talpam annyira még nem is veszélyes de hónaljaban nagyon izzadok. Az az érdekes hogyha hazaérek akkor szinte mintha elvágták volna teljesen száraz leszek. Használtam mindent dezodorokat izzadásgátlókat de az igazság az hogy aluminium tartalma miatt nem szívesen kenek magamra már ilyeneket. Gondolkodtam a Miradry -en de tartok kicsit tőle. Félek hogy csak kárt okozok vele gondolok én nyirokcsomokra. Találtam egy készüléket Elektroantiperspirant iontoforézis. Nem olcsó 170e ft de ha működik és segít akkor megvenném. Erről a gépről érdeklődnék. A véleményére volnék kíváncsi hogy nem kidobott pénz lesz ez. Hatásos? Tényleg tudja a gép amit ígérnek? Válaszát előre is köszönöm! M
2018.02.12
Kedves Marianna!
Köszönöm kérdését , megpróbálok kielégítő választ adni korántsem egyszerű kérdésére! A fokozott izzadás okai között szerepelhet szívbetegség, pajzsmirigy betegség, cukorbetegség ill. hormonális rendellenesség egyes fertőző ill.gócbetegségek. Először egy széleskörű kivizsgálást javasolnék !Ha nincs a háttérben kiváltó ok , alkati izzadásnak ill.funkcionálisnak minősíthetjük , mely munkahelyi stresszel lehet összefüggésben! Erre használhatók gyógyszertári alumínium mentes dezodorok, Idros gél ,spray, antisudorica oldat! Érdemes kipróbálni ! Kezelésként hatásos az iontoforézis ill.botox helyi injektálása.
A konkrét gépről nincsenek információim sajnos, de maga az eljárás hatásos.
Üdvözlettel, Zubek Krisztina bőrgyógyász
2018.02.12
Kedves Doktornő!
Az lenne a kérdésem, hogy atka okozta akne kezelésére melyik krémet vagy ecsetelő folyadékot
szokták felírni?
A másik kérdésem pedig az, hogy akne és bárányhimlő után maradt mély hegeket el tudja-e tüntetni egy plasztikai sebész?
Milyen módszer van erre, ha van egyáltalán?
Köszönöm szépen válaszát!
2018.02.08
Kedves Kristóf!

Amennyiben egyértelműen demodex atka felelős aknés tüneteiért, akkor ivermectin tartalmú krémet szoktunk javasolni.
Sajnos nem ismerem a kórtörténetét, így további érdemi tanácsot nem tudok adni.
A heges tünetek csökkentésére többféle kozmetikai-, kozmetológiai-, lézeres- vagy rádiófrekvenciás kezelési módszer is alkalmazható, ezt is egyénileg célszerű megbeszélni.

Üdvözlettel:

Dr.Vincze Ildikó
bőrgyógyász szakorvos

2018.02.08

Hírek

Lipóma vagy faggyúciszta? Melyiket és miért kell eltávolítani?

Lipóma vagy faggyúciszta? Melyiket és miért kell eltávolítani?

A lipóma egy körülírt, zsírszöveti, bőr alatti csomó, amely elsősorban esztétikai problémát okozhat, de mérettől függetlenül nyomhatja az alatta lévő idegeket. A faggyúciszta (atheroma) a bőrből indul ki, bár akár a bőr alá is terjedhet. Melyiket és miért kell, vagy lehet eltávolítani, és mi erre a legjobb megoldás? Dr. Medgyesy Gábor, a Dermatica sebésze adott választ a kérdésekre.

 

További részletek
Pikkelysömör is lehet foltos hajhullás oka – így lehet megállítani

Pikkelysömör is lehet foltos hajhullás oka – így lehet megállítani

Több pikkelysömörös beteg tapasztalhatja, hogy foltokban hullik és nem nő ki a haja. Ez a rendkívül kellemetlen jelenség a plakkok nem megfelelő eltávolításával és a hegesedéssel függ össze, aminek kapcsán nem lehet eléggé hangsúlyozni a psoriasis gondos és kitartó kezelésének jelentőségét. A részletekbe dr. Brezán Edina, a Dermatica bőrgyógyásza, kozmetológus avatott be.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Munkatársaink

Dr. Brezán Edina
Dr. Brezán Edina Bőrgyógyász - kozmetológus
Dr. Karászi Viktória
Dr. Karászi Viktória bőrgyógyász, nemigyógyász szakorvos
Dr. Vincze Ildikó
Dr. Vincze Ildikó bőrgyógyász, kozmetológus
Dr. Borbola Kinga
Dr. Borbola Kinga Bőrgyógyász - kozmetológus, klinikai onkológus
Dr. Szántó Hajnalka
Dr. Szántó Hajnalka bőrgyógyász, allergológus és klinikai immunológus
dr. Medgyesy Gábor
dr. Medgyesy Gábor sebész
dr. Csapó Zsolt PhD
dr. Csapó Zsolt PhD sebész

Prima Medica Egészségközpontok