Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Szeretném meg kerdezni
Kislanyom 7 esztendös és egy pigment folt van az oldalan ami közepes méretü és valtozo szine van egyszer fekete mas szor feketes barna és ojan kicsi dudorotere szeretnek valaszt kapni köszönöm elöreis.

2016.05.06
Kedves Anyuka !

Sajnos ezt a problémát látatlanban nagyon nehéz diagnosztizálni. Kérem fáradjanak el bőrgyógyász szakorvoshoz

Üdvözlettel
Raffai Henriette
2016.05.11
Üdv!
3 hete bőrgyógyásznál jártam, perioralis dermatitis-t diagnosztizált, (2-3 évente ki szokott újulni ez a betegség nálam, eddig mindig sikerült sikeresen gyógyítani), Cutivate krémet írt fel a bőrgyógyász, 3 nap alatt teljesen el is múltak a tünetek, azért még használtam 1 hétig, most abbahagytam és nem csak a szám körül, hanem az egész arcomon, főként a szemem között, homlokomon, sőt még a szemem sarkában is megjelentek az apró kis pattanásszerű hólyagok. Mi a teendő ilyenkor?
2017.04.10
Kedves Adrienn!
Kérem, jöjjön el rendelésemre. Csak úgy tudok segíteni, ha látom a "pattanásokat", bőrét, ha at tudjuk beszélni a kórelőzményét.
Üdvözlettel
Dr. Garaczi Edina
2014.05.28
Tisztelt Cím!
Édesapám pár hónapja borzalmasan elkezdett viszketni a bőre a lábán(melléklet), hasa alján,karján, fenekén, s véresre vakarja, mert azt mondja majd megőrül, s különböző időszakokba tör rá. Elment bőrgyógyászhoz, aki azt mondta száraz a bőre, kapott rá kenőcsöt, tusfürdőt, de semmit se használt, aztán elküldte a cukorgondozóba, mivel 8-as cukra, ott azt mondták ez nem olyan magas, s nem a cukor okozza, majd elment homeopátiás doktorkoz Bach virágcsepp, schüssler só, s egyéb készítmények se segítettek rajta, s borzalmasan szenved.
Mit javasol?
Várom segítségét, üdv: Noémi
2014.05.20
Kedves Noémi!
Ez a cukorbetegség jellemző tünete. Mindenképpen diabetologiai kivizsgálás es kezelés javasolt. A nyolcas cukor nagyon nincs rendben. Kérem, keresse fel dr. Bibok György főorvost az Endokrinközpontban (www.endokrinkozpont.hu)
Maradok tisztelettel
Dr. Babai László
2014.05.20
Tisztelt Doktor úr!

Nemrég egy vizsgálat során kiderült, hogy túlműködik a pajzsmirigyem, TSH 5-ös..kaptam rá Letrox tablettát, napi 25mg, ami be is vált egyenlőre. Ám közben Qlaira fogamzásgátlót is kell szednem, mert van egy mini miómacsomóm, ami rendellenes vérzést okoz. A tablettákat már több mint egy hete szedem, és egyik pillanatról a másika tele lett apró kiütéssel az arcom, pedig azelőtt sosem volt ilyen jellegű problémám. Érdeklődni szeretnék, hogy lehet a tablettáktól vagy esetleg valamilyen ételallergia okozhatta? Köszönöm kedves válaszát!
2014.05.06
Kedves Laura!
Hormonális okok bőven állhatnak a hatterben. Nagyobb eséllyel az, mint ételallergia.
Udvozlettel
Dr. Babai László
2014.05.06
Tisztelt Címzett!

Januárban történt műtétem után fraxiparine 0,6 ml injekciót kell alkalmaznom, már 40 db-nál tartok, a hasfalam az injekciótól bepirosodott, fáj, nagyon viszket,és ég, a viszketés, kiütés már a testem más részein is kialakult, alkaron, lábon, fenék, a házi orvosom azt tanácsolta, hogy az injekció beadása előtt a fertőtlenítőt ne használjam. A gyógyszerész aki adta a fertőtlenítőt azt kérdezte allergiás vagyok-e a jódra.Újabb tünetem a gyomor fölötti és hát fájdalom. Szeretném megkérdezni mire utalhatnak ezek a tünetek. Válaszát előre is megköszönve maradok Üdvözlettel: Pappné Szabina
2014.03.05
Tisztelt Pappné Szabina,
A leírtak alapján felmerül, hogy a Fraxiparine injekcióra allergiás. Az ilyen típusú gyógyszerekre hosszabb alkalmazás után is (hónapok után is) kialakulhat úgynevezett késői típusú allergia.
A Fraxiparine helyett térjenek át Clexane injekcióra, erre ritkábban fordul elő allergiás reakció. Amennyiben nem szűnnek a panaszok, további allergológiai kivizsgálás szükséges.
Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus és klinikai immunológus

2014.03.08
Tisztelt dr-nő!

A 35 éves lányomnál endogen ekcémát már cscsemőkorában dg.-ták. Az életkor előrehaladtával a hajlatokban szinte sose jelentkezik,de sajnos mkét tenyerén nagyfoku szárazság, helyenként kirepedezések jelentkeznek. A legkülönbözőbb krémeket(elocomot is) használta, lényegében az állapota nem változott. Allergiája Penicillinre , és bizonyos pollenekre van.
Szeretném a segítségét kérni, hogy megtaláljuk a megfelelő gyógymódot.
Köszönettel egy aggódó anyuka
2014.03.01
Tisztelt Katalin,
Az atópiás dermatitist (endogen ekcéma) a bőr fokozott kiszáradása okozza. Ennek hátterében, a bőrben egy bizonyos fehérje, az úgynevezett filaggrin fehérje kóros vagy csökkent termelődését igazolták. A fehérje csökkent termelését a filaggrin gén hibás működése okozza. Emellett bizonyos zsírnemű anyagok (lipidek, ceramidok) csökkent termelése is hozzájárul a bőr kiszáradásához.
Mivel a filaggrin fehérje kóros termelődése öröklött jelleg, a bőrszárazságra a hajlam az egész élet során megmarad. A tünetek hullámzóak lehetnek: minden tényező, ami fokozza a bőrszárazságot,- például téli hideg idő, szél, száraz levegő, szárító mosószerek vagy víz- rontja az ekcémát. Tavasszal-nyáron a meleg időben a bőrszárazság is csökken, de például a pszichés stressz kifejezetten provokálja a tüneteket.
Az atópiás ekcéma kezelésében a legfontosabb a bőr megfelelő zsírozása lipidpótló, esszenciális zsírsavakban gazdag testápolókkal, kenőcsökkel (gyógyszertárakban kaphatók). Itt a megelőzésen van a hangsúly! Ha már kialakult a bőrszárazság, bőrviszketés, vörös foltok, akkor gyulladáscsökkentő szteroid tartalmú kenőcsök rövid ideig tartó alkalmazása javasolt.
Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus és klinikai immunológus
2014.03.03
TISZTELT DRERMATICA!
A PANASZOM A KÖVETKEZŐ;A FÜLEM ALATT A NYAKAMON A CIKLUSOM KÖZEPÉN TELE VAGYOK PATTANÀSOKKAL.Az arcomon is van egy-két makacs a fülem előtt.Mit javasolnak?Köszönöm
2017.04.13
Kedves Orsolya!
Részesítse előnyben a kénes , ichtiolos,és fertőtlenítő hatású aromaolajos készítményeket hosszabb távon. Így samponban, szappanban, tonikokban, arckrémekben . Alkalmazhat só szappant a tisztálkodáshoz, csinálhat magának otthon speciális fürdőket, borogatásokat melyek immunerősítők, bőrtisztítók,táplálók v. fertőtlenítők. Vegyen igénybe rendszeresen szaunát melynek méregtelenítő,tisztító, immunerősítő,szépítő hatása jól ismert. Keverhet ki házi pakolásokat -ezekből tucat szám van fenn a világhálón - alkalmazhat iszap és ásványi agyag maszkokat.
De ha megmutatja magát egy orvosnak, kozmetikusnak, természetgyógyásznak, ki-ki a saját módján segíteni fog. Sajnos ilyenkor végig kell zongorázni, hogy melyik a leg célra vezetőbb kezelés. Esetleg szükséges-e valamilyen vizsgálat mielőtt elkezdenek alkalmazni egy-egy gyógymódot.

Üdvözlettel,
Peterman Krisztina
gyógykozmetikus
Peterman Krisztina
Peterman Krisztina kozmetikus
2014.02.23
Kedves Krisztina!

Bőrproblémámmal fordulnék Önhöz segítségért.
39 éves nő vagyok és már évek óta küszködök a nyakamon, dekoltázsomon,hátamon, karomon lévő kicsi gennyes tetejű pattanásokkal, illetve kemény, szúrós tetejű (talán) mitesszerekkel.Ilyenkor nyáron nagyon sok jelenik meg, ha hűvösebb az idő nem annyira drasztikus. Felkerestem már több bőrgyógyászt is, kezelték kívülről, belülről, de nagyobb javulást egyik sem hozott.
Nagyon sok kellemetlen percet okoztak már nekem, főleg így nyáron, amikor nem dughatom el őket.
Nagyon bízom a segítségében!
Tisztelettel:
Bohács Beáta
2017.04.13
Kedves Beáta,

Látatlanban a leírás alapján ez egy szarúsodási rendellenesség. Napos időben fokozott a szarusodás rosszabb időben kevésbé gyors. Úgy ahogyan ennek megfelelően észlelte is a tüneteket. A probléma oka ismeretlen. kezelése tüneti : koptatás, hámlasztás, puhítás, hidratálás. Ezek közül van, amit csak orvos ajánlhat és van, amit otthon megcsinálhatunk magunknak is.
Általában elmondható,hogy a sós tengeri víz, a belőlük készült kozmetikumok jó hatásúak. Irány a tenger, ha nem akkor a fürdővízbe 2-3- kanálnyi sót tegyen. Ebbe fürödjön naponta 10 percet minimum. A tusolást akkor inkább mellőzze.
Van egy test zselé ami kiegyensúlyozza a bőr egyes hasonló problémáit. Mielőtt ajánlanám jó lenne 1x látnom a tüneteit. Kérem keressen meg ha van rá módja.
Üdvözlettel : Peterman Krisztina
Peterman Krisztina
Peterman Krisztina kozmetikus
2013.07.31
Tisztelt szakértő!
Milyen fajta alapozót használjak ha az arcomon van pár pici anyajegy és szeplő?Már nagyon sokfajtát kipróbáltam de eddig még egyik sem tudta őket "láthatatlanná" tenni.Engem nagyon idegesítenek mert szeretnék olyan tiszta arcbőrt mint amilyen az animékben vannak.
Köszönettel:Kitti
2013.07.04
Tisztelt Kitti,
A pattanásos bőr felnőttkori formája akár 40 éves korig is jelentkezhet, ez ebben a korban is normális. Fiatal felnőtt korban 2 dolgot kell mindenképpen megnézni: 1. endokrinológiai eltérése van-e (petefészek cysta, pajzsmirigy hormonok)? 2. Ételek okozta intolerancia (nem valódi allergia) reakció kizárása.
Amennyiben ezek negatívak, a pattanásos bőr kezelésére használt lokális készítmények és tabletták jönnek szóba. Mivel a pattanásos bőr hátterében álló fokozott faggyútermelés kiváltó okát nem tudjuk megszűntetni, így a kezelés minden esetben tüneti, vagyis a kezelés abbahagyása után a pattanások ismételten jelentkezhetnek. Tüneti kezeléssel viszont nagyon jó kozmetikai eredményt tudunk elérni.

Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvos

2013.07.08

jana965@citromail.hu kérdést tesz fel önnek.

Tisztelt Doktornő! A problémám 12 nappal ez előtt kezdődött: első nap viszkettem, de semmi nem jelent meg a testemen. Másnap elkezdtem szedni az allergia gyógyszeremet (Cetirizin hexal), a viszketés el is múlt. De 2 nappal később azt vettem észre, hogy erősebb érintésre a bőröm kipirosodik. Nem fáj, nem viszket, csak kipirosodik és néhány perc múlva elmúlik. Pl.: törölközéstől vagy akár attól is, ha az ujjammal húzok egy csíkot a bőrömön. Szedtem kalciumot is (500 mg-os tabletta),de nem használt. Mi lehet ennek a bőrpirosodásnak az oka és mit lehetne tenni ellene? Előre is köszönöm a segítségét! Üdv: Jana .
2013.06.21
Tisztelt Jana,
A bőrtünetet dermografizmusnak hívják (nincs magyar neve), és ez normális jelenség. Vakarás helyén a bőrünk bepirosodik, ami néhány perc után elmúlik. Egyéni érzékenységek miatt ez különböző mértékű lehet, de ez nem kóros.
Amennyiben a vakarás helyén vörös göbcse, vagy nagyon viszkető hurkaszerű duzzanat jelentkezik, az már kórós folyamat. Ezt urticaria factitia-nak nevezzük (vakarás helyén jelentkező csalánkiütés).
Csak akkor kell kezelni, ha ez viszketést okoz. Az oka leggyakrabban tartósítószer-színezőanyagok, antioxidánsok fogyasztása az étrendben, de stressz is provokálhat hasonlót.
Terápiában antihisztamin (pl. Cetirizine ) javasolt, emellett tartósítószer-színezékmentes diéta tartása legalább 3 hétig. Calcium tabletta nem segít.
Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus szakorvos.
2013.06.27

Hírek

A feje tetején kopaszodik? Ilyen okai lehetnek a férfias hajhullásnak nőknél

A feje tetején kopaszodik? Ilyen okai lehetnek a férfias hajhullásnak nőknél

Egyre ritkább a haja a feje tetején, és úgy kopaszodik, ahogyan jellemzően a férfiak szoktak? Ez az úgynevezett androgén (vagyis férfias típusú) hajhullás, amely nőknél különösen önbizalom romboló hatású lehet. Dr. Karászi Viktória, a Dermatica bőrgyógyásza, nemigyógyász szakorvos a jelenség okaira és a megoldás lehetőségeire világított rá.

További részletek
Lipóma vagy faggyúciszta? Melyiket és miért kell eltávolítani?

Lipóma vagy faggyúciszta? Melyiket és miért kell eltávolítani?

A lipóma egy körülírt, zsírszöveti, bőr alatti csomó, amely elsősorban esztétikai problémát okozhat, de mérettől függetlenül nyomhatja az alatta lévő idegeket. A faggyúciszta (atheroma) a bőrből indul ki, bár akár a bőr alá is terjedhet. Melyiket és miért kell, vagy lehet eltávolítani, és mi erre a legjobb megoldás? Dr. Medgyesy Gábor, a Dermatica sebésze adott választ a kérdésekre.

 

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Munkatársaink

Dr. Brezán Edina
Dr. Brezán Edina Bőrgyógyász - kozmetológus
Dr. Karászi Viktória
Dr. Karászi Viktória bőrgyógyász, nemigyógyász szakorvos
Dr. Vincze Ildikó
Dr. Vincze Ildikó bőrgyógyász, kozmetológus
Dr. Borbola Kinga
Dr. Borbola Kinga Bőrgyógyász - kozmetológus, klinikai onkológus
Dr. Szántó Hajnalka
Dr. Szántó Hajnalka bőrgyógyász, allergológus és klinikai immunológus
dr. Medgyesy Gábor
dr. Medgyesy Gábor sebész
dr. Csapó Zsolt PhD
dr. Csapó Zsolt PhD sebész

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK