Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Bőrgyógyászat!

28 éves nő vagyok, soha nem volt pattanásos az arcbőröm sem más testrészem tinézser koromban sem volt jellemző. Azonban hónapok óta vörös, gyulladt pattanásszerű kiütéseim vannak a hátamon, mellkasomon és most már a nyakamon is megjelent. Nincs fehér tetejük, csomós, piros foltok sűrűn. Ha megpróbálom kinyomni borzalmasan fáj, kis genny kijön belőle, inkább vér majd vizes válladék. Lassan gyógyul, nem múlik el nyomtalanul. Nem viszket egyáltalán. Esztétikailag zavar. A patikában vény nélkül kapható többféle kenőccsel próbálkoztam már hatástalanul.

Okozhatja allergia? Kiütésnek tekinthető? Bőrgyógyász vagy kozmetikus szakembert kell felkeresnem?

Megtisztelő válaszukat várom!

Üdvözlettel:
Éva
2018.07.13
Tisztelt Éva,

Felnőtt korban is előfordul, hogy pattanások jelentkeznek az állon, a dekoltázson, vagy a hát felső harmadában. Ez akkor is kialakulhat, ha serdülőkorban egyáltalán nem volt pattanásos a bőre.

A betegség oka a faggyúmirigyek kóros túlműködése. Bizonyos provokáló betegségek tovább ronthatják a tüneteket, pl: hormonális változások (terhesség, nemi hormonok változása, pajzsmirigy betegség), lactose intolerancia, stb. Ezek kivizsgálása javasolt.

Tüneti kezelése a serdülőkori pattanásos bőr kezelésével megegyezik. Enyhe formában hámlasztó hatású krémek használata javasolt, illetve antibiotikum tartalmú rázókeverékek a mindennapi ápolásra. Súlyosabb esetben gyógyszeres kezelést javasolhat a kezelőorvosa.
Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus

2018.07.13

Hírek

Összefügg a magas tesztoszteronszint a hajhullással?

Összefügg a magas tesztoszteronszint a hajhullással?

A magas tesztoszteronszint nem feltétlenül okoz hajhullást, de bizonyos esetekben mégis ez a hormon lehet a hajvesztés hátterében.  Az összefüggésekről, a férfias és nőies típusú kopaszodásról és a kezelés lehetőségeiről dr. Brezán Edina, a Dermatica bőrgyógyásza, kozmetológus beszélt.

További részletek

A rosszindulatú bőrgyógyászati elváltozások differenciáldiagnosztikája - összefoglaló

Nemrégiben lezajlott az elsősorban bőrgyógyászok számára ajánlott szakmai nap, amelyben fontos, aktuális, és talán kevésbé közismert információkról is hallhattak az érdeklődők. Az alábbiakban a magas szakmai színvonalú esemény rövid összefoglalója olvasható.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Munkatársaink

Dr. Brezán Edina
Dr. Brezán Edina Bőrgyógyász - kozmetológus
Dr. Karászi Viktória
Dr. Karászi Viktória bőrgyógyász, nemigyógyász szakorvos
Dr. Vincze Ildikó
Dr. Vincze Ildikó bőrgyógyász, kozmetológus
Peterman Krisztina
Peterman Krisztina kozmetikőr, kozmetikus mester, szépség terapeuta
Dr. Szántó Hajnalka
Dr. Szántó Hajnalka bőrgyógyász, allergológus és klinikai immunológus
dr. Medgyesy Gábor
dr. Medgyesy Gábor sebész
dr. Csapó Zsolt PhD
dr. Csapó Zsolt PhD sebész

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK