Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk


jana965@citromail.hu kérdést tesz fel önnek.

Tisztelt Doktornő! A problémám 12 nappal ez előtt kezdődött: első nap viszkettem, de semmi nem jelent meg a testemen. Másnap elkezdtem szedni az allergia gyógyszeremet (Cetirizin hexal), a viszketés el is múlt. De 2 nappal később azt vettem észre, hogy erősebb érintésre a bőröm kipirosodik. Nem fáj, nem viszket, csak kipirosodik és néhány perc múlva elmúlik. Pl.: törölközéstől vagy akár attól is, ha az ujjammal húzok egy csíkot a bőrömön. Szedtem kalciumot is (500 mg-os tabletta),de nem használt. Mi lehet ennek a bőrpirosodásnak az oka és mit lehetne tenni ellene? Előre is köszönöm a segítségét! Üdv: Jana .
2013.06.21
Tisztelt Jana,
A bőrtünetet dermografizmusnak hívják (nincs magyar neve), és ez normális jelenség. Vakarás helyén a bőrünk bepirosodik, ami néhány perc után elmúlik. Egyéni érzékenységek miatt ez különböző mértékű lehet, de ez nem kóros.
Amennyiben a vakarás helyén vörös göbcse, vagy nagyon viszkető hurkaszerű duzzanat jelentkezik, az már kórós folyamat. Ezt urticaria factitia-nak nevezzük (vakarás helyén jelentkező csalánkiütés).
Csak akkor kell kezelni, ha ez viszketést okoz. Az oka leggyakrabban tartósítószer-színezőanyagok, antioxidánsok fogyasztása az étrendben, de stressz is provokálhat hasonlót.
Terápiában antihisztamin (pl. Cetirizine ) javasolt, emellett tartósítószer-színezékmentes diéta tartása legalább 3 hétig. Calcium tabletta nem segít.
Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus szakorvos.
2013.06.27

Hírek

Szemölcs a talpon - Mit lehet tenni, ha nem segít az ecsetelő?

Szemölcs a talpon - Mit lehet tenni, ha nem segít az ecsetelő?

A talpi szemölcs a humán papillomavírus (HPV) által okozott ártalmatlan bőrnövekedés, amely azonban járás közben rendkívül kellemetlen, fájdalmas lehet. A talpon lévő vastagabb hámréteg miatt a szemölcsök otthoni kezelése nagy kihívást jelenthet és nem is mindig hatékony. Dr. Medgyesy Gábor, a Dermatica – Prima Medica sebésze arról beszélt, mit lehet tenni, ha nem segít akár a bőrgyógyász által rendelt ecsetelő sem.

További részletek
Összefügg a magas tesztoszteronszint a hajhullással?

Összefügg a magas tesztoszteronszint a hajhullással?

A magas tesztoszteronszint nem feltétlenül okoz hajhullást, de bizonyos esetekben mégis ez a hormon lehet a hajvesztés hátterében.  Az összefüggésekről, a férfias és nőies típusú kopaszodásról és a kezelés lehetőségeiről dr. Brezán Edina, a Dermatica bőrgyógyásza, kozmetológus beszélt.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Munkatársaink

Dr. Brezán Edina
Dr. Brezán Edina Bőrgyógyász - kozmetológus
Dr. Karászi Viktória
Dr. Karászi Viktória bőrgyógyász, nemigyógyász szakorvos
Dr. Vincze Ildikó
Dr. Vincze Ildikó bőrgyógyász, kozmetológus
Peterman Krisztina
Peterman Krisztina kozmetikőr, kozmetikus mester, szépség terapeuta
Dr. Szántó Hajnalka
Dr. Szántó Hajnalka bőrgyógyász, allergológus és klinikai immunológus
dr. Medgyesy Gábor
dr. Medgyesy Gábor sebész
dr. Csapó Zsolt PhD
dr. Csapó Zsolt PhD sebész

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK